W życiu nie możesz jechać na automacie. Czyli 3 sposoby na siebie, kiedy nie wiesz co zrobić ze swoim życiem

W Życiu nie możesz jechać na automacie. Czyli 3 sposoby na siebie, kiedy nie wiesz co zrobić ze swoim życiem.

Cześć tu Asia, COO Globergy, przedsiębiorca, kobieta, która wzięła odpowiedzialność za swoje życie i dąży do swojej niezależności finansowej. Chciałam Ci powiedzieć, że znam wielu ludzi którzy nie zawsze radzą sobie z wyzwaniami jakie daje im życie. Ale chcę Ci również powiedzieć, że ja sama wielokrotnie stawałam pod ścianą z pytaniem – co robić?? Gdzie ja jestem z moim życiem?? czego tak naprawdę chcę !!

Ale może zacznę od początku, jak to możliwe, że dorosły człowiek nie wie co ma ze sobą zrobić ??

Człowiek się rodzi i kształtują go doświadczenia, otoczenie, okoliczności które go spotykają. Idziemy przez życie jak zegareczki przeskakując z jednego etapu do drugiego. 
Najpierw pójdziesz do przedszkola, później do zerówki, do szkoły podstawowej, do szkoły średniej, później koniecznie na studia a potem to już zaczyna się praca. 
Zapewne ten człowiek jak wielu znanych mi ludzi, jak ja sama myśli sobie: dobrze przejdę te etapy a później będę się już cieszył życiem. Pójdę do pracy, będę miał swoje pieniądze, będę decydował co chce robić, a jak będę chciał będę leżał przed telewizorem do 2 w nocy. 
 

No i idzie tak przez życie, cieszy się finałem każdego etapu, po drodze łapie trochę przyjemności ale codzienność przypomina mu: zrób swoje będziesz miał spokój. Przychodzi etap po szkole średniej. 

Jedni już świętują wolność idąc do pracy, drudzy idą na studia z nadzieją na jeszcze lepszy start.
i co dalej… 
idziesz na studia podejmując naukę i zdobywając kolejny papierek. 
jesteś o krok dalej można pomyśleć…
masz w sobie poczucie, że zasłużyłeś na coś więcej… 
Ale co teraz? 
Być może masz plan działania… fantastycznie… nie zastanawiaj się tylko wdrażaj go w życie. Teraz już Twoje życie nie jest wyznaczone etapami nauki tylko jesteś w momencie gdy bierzesz pełną odpowiedzialność za to jak wykorzystasz każdą swoją minutę. 
Włożyłeś kawał dobrej roboty, przechodząc wszystkie etapy, starałeś się zapewne. Oczekujesz zapewne, że teraz będzie już totalny luz, znajdziesz pracę lub otworzysz swój biznes.

Jednak bądź gotów!! bądź świadom tego, że życie dopiero się zaczęło i Twoja wędrówka dopiero teraz się rozpoczęła. 

I tak jak młodzieńcze lata czymś się zaczynały i czymś się kończyły tak też powinno być dalej. A wiele osób o tym zapomina, pędzą przez życie, gonią za kasą, gonią za lepszą pozycją społeczną i przestają zauważać po co to wszystko robią. Wyzwanie zaczyna się w momencie gdy sami nie kontrolują tego a nikt nie robi im egzaminu aby sprawdzić czy idą w dobrym kierunku. 
Konsekwencją tego jest stagnacja, nuda, codzienna rutyna, która powoli zabija całą energię do działania, do nowych wyzwań.

Ludzie, którzy wygrywają już na starcie to osoby, które widzą, że życie się wymyka z pod kontroli. Ci ludzie gdy czują, że mają słabszy dzień zatrzymują się… analizują swoje działania, wyciągają wnioski i idą dalej z nową siłą. 

A więc jednym ze sposobów na gorszy czas, gdy nie wiesz co zrobić ze swoim życiem jest potęga zatrzymania.

Czym jest potęga zatrzymania?

Potęga zatrzymania to czas gdy na chwilę przestaniesz biec a w zamian za to znajdujesz przystań, w której zapominasz o tym co jest dookoła, o tym co wymaga Twojego zaangażowania. Dajesz sobie przestrzeń na wyłączenie się. 
Już na początku ustal jak ten czas będzie wyglądał. On również powinien być zaplanowany, z racji tego, że często gdy coś nam nie idzie mamy tendencje do odpuszczania sobie na zawsze a przy tym towarzyszą wyrzuty sumienia, że się poddajesz. To nie o to tutaj chodzi. 
Potęga zatrzymania to czas gdy odcinasz się od zajęć dla oczyszczenia umysłu. Przestań myśleć na chwilę co będzie gdy coś zrobisz lub nie zrobisz… daj sobie dzień, a czasem nawet kilka dni na bycie tu i teraz w swoim życiu.
Po tym okresie przychodzi ten drugi etap, etap zapisania sobie stanu gry, co masz, co już osiągnąłeś, dokąd chcesz się udać i czy to co robisz prowadzi Cię do tego miejsca. No i teraz masz dwa wyjścia. Albo idziesz w dobrym kierunku ale czegoś zabrakło, albo właśnie się zorientowałeś, że nie tędy droga i szukasz tej właściwej.
Kolejnym krokiem jest ustalenie nowego planu działania, kroków które przybliżą Cię do osiągnięcia swojego celu, czy to w życiu czy biznesie.

Właśnie dałam Ci informację, dzięki którym przedsiębiorcy uważają się za ludzi sukcesu. Największym sukcesem jest umiejętność zatrzymania się i wyciągnięcia odpowiednich wniosków, zaplanowania i podjęcia konkretnych działań z jeszcze większą energią.

Drugim ze sposobów na gorszą chwilę jest rozmowa z kimś mądrzejszym od siebie. O mądrości człowieka nie musi świadczyć ani saldo na koncie ani wyższy stopień naukowy lub lepsza pozycja w firmie. Mądrzejsza osoba to ta, która potrafi znaleźć rozwiązanie na każde wyzwanie. Potrafi stanąć z boku i podjąć się towarzyszenia przez dany etap. Chwalę sobie w tym działaniu ludzi, którzy sami pracują nad swoim rozwojem osobisty, którzy są otwarci na stałe poszerzanie świadomości. Takich ludzi spotykam pracujących na przykład przy tworzeniu Business College’u.
Trzecim sposobem jest twarda decyzja, którą drogę wybierasz dla siebie. Mam taką swoją zasadę: jeśli nie mam na coś wpływu to nie oddaje energii tej sytuacji. Przeanalizowałam? nie mogę nic zdziałać? odpuszczam!. Nie dlatego, że nic mnie to nie obchodzi, ani nie dlatego, że olewam sytuacje, tylko dla swojego wewnętrznego spokoju oraz chęci oddania energii w coś na co naprawdę mam wpływ. Według powiedzenia: “ to na czym się koncentrujesz rośnie” więc problem jeśli jest, a mimo wszystko nie mogę nic zrobić przestaje karmić uwagą. Często reagujemy zbyt emocjonalnie na dane sytuacje, zamiast stanąć z boku wyzwania i powiedzieć sobie co najgorszego się stanie jeśli sytuacja się rozwinie i jak możesz sobie później z tym poradzić. Przygotowujesz sobie plan na wypadek gdyby i zostawiasz to. Bardzo często okazuje się, że nasze obawy przerastają to co naprawdę się za chwile zdarza.
Oczywiście inna sytuacja jest gdy to my mamy wpływ na dane wydarzenia. Gdy to nasza decyzja jest tutaj najważniejsza, wtedy Patrz punkty wyżej i działaj aby jak najszybciej zamknąć za sobą drzwi z niesprzyjającymi warunkami.
A więc mój drogi czytelniku, nie daj się zwariować. Życie potrafi nas zaskakiwać ale nie muszą to być trudne momenty, znając odpowiednie narzędzia wszystko staje się prostsze. Takie przygotowanie znajdziesz w Business College’u gdzie nasz student przechodzi proces potocznie nazywany przez nas: Mindset. Otrzymuje tam wszelkie narzędzia do codziennej pracy, dzięki temu jest przygotowany na niewygodne przypadki. Jego życie staje się spokojne, ponieważ potrafi poradzić sobie z każdym niepowodzeniem o ile będzie stosował przygotowane przez nas narzędzia.
Koniecznie i ty zadbaj o to aby jak najwcześniej zdobyć informacje jak łatwo radzić sobie z wyzwaniami, jak nie dać się zwariować a przede wszystkim jak żyć szczęśliwie 🙂 
Pozdrawiam serdecznie i trzymam za Ciebie kciuki, a jeśli chcesz poznać czym jest Business College wypełnij formularz kontaktowy.

_____________________________________________________________________________________________

Joanna Sieczkowska – praktyk biznesu, lider, przedsiębiorca, trener skutecznej komunikacji w Internecie oraz budowania relacji online. Członek zarządu i współwłaściciel spółek. Kobieta – odkrywca, mistrzyni poszukiwania dobrych stron w każdej sytuacji, prowadząca markę KOBIETA TAKA JAK TY.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.